Breaking News

The Prestige (2006)

prestij afiş

Tür: Dram, Gizem
Yapım: ABD, İngiltere
Süre: 2 Saat 10 Dk.

Imdb: 8.5

Filmi izlerken, bir şey anlamadıysam Arap olayım diyorsunuz ama sonunda her şey bağlanıyor.Muhteşem kurgu,inanılmaz oyunculuk şuana kadar izlediğim en etkileyici filmlerden.İzleyipte beğenmeyen birisini görmedim,görememde. 

Filmin konusu ise, Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sırları keşfetmek için giriştiği çaba şeklinde yıllarca devam eden bu rekabet, bir noktadan sonra hiç beklenmedik yerlere varacak ve çevrelerindeki herkes dahil kendilerini de büyük bir tehlikenin içine atacaktır.

Genç yaşına rağmen Akıl Defteri ve Insomnia gibi etkileyici filmler ile beğeni toplayan yönetmen Christopher Nolan, Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson ve Michael Caine gibi ağır toplardan oluşan bir kadro ile sihir dünyasına el atıyor. 

Yönetmen: Christoper Nolan

Oyuncular: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johansson, Rebecca Hall

Fragman

1 yorum:

  1. En az ikinci defa seyredilmesi lazım anlaşılması için. Aslında filmin sonunda bir kısmının açıklaması yapılıyor. Yine de bir şey anlaşılmasa bile hoşa gidecek mükemmel bir film.

    YanıtlayınSil