Breaking News

İftarlık Gazoz (2016)


Tür: Komedi, Dram
Yapım: Türkiye
Imdb: 7.4

Yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı İftarlık Gazoz'un başrollerinde Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı ve Yılmaz Bayraktar yer alıyor.

1970'ler Türkiye'sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir çocuktur. 5.sınıfı yeni bitirmiştir. Yaz tatilini boş geçirmek istemeyen Adem, ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar.
Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli niyet eder. Fakat Ege'nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna'nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar.
Adem'in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır?


Fragman

Yönetmen: Yüksel Aksu


Oyuncular: Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar

2 yorum:

  1. Çok güzel sıcak bir film.. Finali de sıcak ve mutlu olmalıydı kanısındayım..

    YanıtlayınSil
  2. Vizyonda iken izlemiş, bloğumda da paylaşmıştım. Yönetmeni Yüksel Aksu ve Cem Yılmaz için gittiğim film sükutu hayale uğratmadı, çok beğendiğimi hatırlıyorum. Bir de çok ağladığımı.

    YanıtlayınSil